top of page
Search
  • Writer's pictureKaido Kubri

Sinu teadlik teadvus ja kuidas on see seotud DISC analüüsiga

Sellele blogipostitusele eelneva postituse alateadvuse kohta leiad siit >>> https://www.eludisainer.com/post/sinu-alateadvus


Jõudsime niikaugele, et kui nüüd teame, et alateadvuses (ingl. sub-conscious mind) on uskumused ja harjumused ja neid on vaja ajas muuta, et eluga kaasas käia, siis selle jaoks on meile antud meie teadlik teadvus/mõistus (ingl. conscious mind).


Kui hästi lihtsalt võrrelda neid omavahel, siis suurim erinevus on neil see, et alateadvus on ennekõike seotud meie mineviku ja mineviku-kogemustega ja on sellevõrra tuhandetes kordades ulatuslikum (jäämäe metafoor).


Teadlik teadvus on seotud valikutega praeguses hetkes ja tuleviku plaanide/visioonide loomisega.


Ehk siis misiganes situatsioonis sa oled, siis alateadvus vaatab seda perspektiivist, et "kuidas ma olen varem sarnases olukorras käitunud?"

Teadlikul teadvusel on võime vaadata seda situatsiooni ja mõelda, et "kuidas ma tahaksin selles olukorras praegu käituda, et jõuda tulevikus soovitud tulemuseni?"


Teadliku teadvuse kasutamine on tegelikult täielikult vabatahtlik.

Ja olgem ausad - väga paljud inimesed tegelikult ei kasutagi seda - sest seda pole neile kunagi õpetatud.


Nad elavad oma elu suuresti puhtalt alateadvuse olemasolevate programmide pealt - nad ärkavad hommikuti üles enamvähem samamoodi, neil on enamvähem samad hommikurutiinid, nad panevad end enamvähem samamoodi riidesse, nad lähevad enamvähem samamoodi tööle, käituvad enamvähem samamoodi oma töökaaslastega, käivad päeva lõpus enamvähem samades poodides, ostavad enamvähem samu toiduaineid, lähevad enamvähem sama teed pidi koju nagu alati, suhtlevad oma elukaaslase ja lastega enamvähem samamoodi nagu nad on alati suhelnud ja lähevad magama enamvähem samamoodi nagu alati.


Kui mingil hetkel on enamus eluks vajalikud oskused alateadvuses olemas, siis tegelikult ei ole otseselt VAJA kasutada teadlikku teadvust.


Mille jaoks siis see teadlik teadvus meile üldse antud on?


See on antud meile selleks, et me saaksime kasvada - juhul kui me seda valime.


Kasvamise all mõtlen siin igas mõttes kasvamist - see hõlmab nii positiivsete mõttemustrite kui ka emotsionaalse intelligentsuse arendamist, aga ka füüsilise keha arendamist järgmisele tasemele, kus sa oled tervem, tugevam ja elujõulisem.


Ehk siis alateadvuse ülesanne on hoida meid meie mugavustsoonis ja läbi selle elus - teadliku teadvuse ülesanne on anda meile võimalus kasvada ja laiendada oma mugavustsooni igas mõttes.


See on üks oluline asi, mida mõista - sest see võimaldab aru saada sellest loomulikust skisofreeniast, mis meisse kõigisse on teatud määral sisse kirjutatud, kus me vahepeal räägime iseenda peas iseendale vastu.


Millal iganes on sinu ees mingi võimalus ja sa kaalud seda, siis su alateadvus ja teadlik teadvus annavad erineva vastuse.


Alateadvus vaatab seda võimalust ja küsib, et "kas see on turvaline, kas see on tuttav, kas see on minu mugavustsoonis?"

Teadlik teadvus vaatab seda võimalust ja küsib, et "kas see aitab mul kasvada, kas see aitab mul laiendada mugavustsooni?"


Ja saad ise ka aru, et kui mingi asi on juba sinu mugavustsoonis, siis tõenäoliselt ei aita ta laiendada sinu mugavustsooni.

Ja kui ta aitab laiendada su mugavustsooni, siis tõenäoliselt ta ei ole praegu veel sinu mugavustsoonis.


Küsimus on, et kumba teadvust sa siis peaks kuulama?


Kas alateadvust, mis kutsub sind püsima oma mugavustsoonis ja tegema seda, mis on tuttav?

Või teadlikku teadvust, mis kutsub sind kasvama ja laiendama mugavustsooni?


Siinkohal võib Sul tekkida küsimus, et mis mõttes ma saan valida, et kumba teadvust ma peaks kuulama?


Toon siinkohal ühe näite, mis aitas mul seda väga kiirelt uuel tasemel mõista.

Tegemist on inimese võrdlusega arvutiga.


Arvutil on füüsiline kest ehk korpus - just nagu inimesel on füüsiline keha.

Arvutil on kõvaketas, kus jooksevad paljud programmid taustal märkamatult selleks, et arvutit käimas hoida - see on sarnane inimese alateadvusega, kus jooksevad märkamatult programmid, et inimest elus hoida.


Juhul kui arvutiga on vaja sooritada mingi operatsioon, mille jaoks kõvakettal programm puudub, siis on võimalik see puuduv programm kas CD-ga või mälupulgaga arvutisse kopeerida.

See on justkui inimese teadlik teadvus - juhul kui soovime kogeda, teha, õppida midagi, mille kohta varasemad kogemused puuduvad, siis teadlik teadvus loob selle jaoks võimalused - õpib mida vaja, teeb tegevused mida vaja.


Nüüd minu küsimus sulle on - milline neist kolmest - füüsiline keha, alateadvus, teadlik teadvus oled kõige rohkem Sina?

Ehk siis millisega neist kolmest identifitseerid sa ennast kõige rohkem?


Tavaliselt valitakse kas "kõik kolm" või siis üks neist kolmest.

Mis siis kui ma ütleks Sulle, et tegelikult ei ole sa ükski neist kolmest?


Mis siis kui ma ütleks, et täpselt nagu arvuti näite puhul ei ole sina arvuti korpus, kõvaketas ega väline mälupulk - vaid hoopis Administraator-kasutaja ehk peakasutaja (ingl. Master User) - oled sa ka oma füüsilise keha, alateadvuse ja teadliku teadvuse administraator-kasutaja.


Ehk siis - Sa ei OLE oma keha, vaid Sul ON keha, mis on Sulle antud kasutamiseks suhtlemiseks välismaailmaga.


Sa ei OLE oma alateadvus, vaid Sul ON alateadvus, mis on Sulle antud kasutamiseks, et jooksutada meeletus koguses programme automaatselt, et Sa ei peaks nende peale teadlikult mõtlema.


Sa ei OLE oma teadlik teadvus, vaid Sul ON teadlik teadvus, mis on Sulle antud kasutamiseks, et luua alateadvusesse uusi programme ja laiendada seeläbi mugavustsooni ja seeläbi seda, kuidas Sa elu koged.


Tulen tagasi selle küsimuse juurde, et kumba teadvust sa siis peaks kuulama?


Teades nüüd, et sa ei ole sinu alateadvus ega sinu teadlik teadvus, siis saad teha valiku sellest lähtuvalt, et kumba sa parasjagu TAHAD kuulata?

Kumma kuulamine looks sulle ellu rohkem kergust ja rõõmu ja soovitud tulemusi?


Kui sa oled pikka aega tiksunud vaid mugavustsoonis, teinud tuttavaid tegevusi, siis võibolla tasuks kuulata oma teadlikku mõistust, kes tuleb välja ideega kuidas seda mugavustsooni laiendada.


Kui aga oled just läbinud intensiivse kasvuperioodi, kus olid pikalt oma mugavustsoonist väljas, siis võibolla tasuks just kuulata oma alateadvust ja võtta aega, et puhata sellest kasvust ja ennast veidi taastada.


Kui sa ainult pingutad ja kasvad ja üldse ei taastu ega puhka, siis tõmbad ennast katki, nagu näiteks mingi spordiga ülepingutamisel.


Kui istud ainult oma mugavustsoonis ja sealt üldse välja ei lähe, siis hakkad seest järk-järgult taandarenema, sest elu ei seisa paigal - elu liigub alati edasi.


Ehk siis vaja on leida see tasakaal kasvu ja taastumise vahel.


Ja see on midagi, mille peab igaüks enda jaoks ise paika saama, sest meie igaühe jaoks on õige lahendus veidi erinev sõltuvalt meie taustast, olemasolevatest alateadvuse programmidest ja olemasolevatest oskustest kasutada oma teadlikku teadvust.


DISC analüüs aitab selle protsessiga algul järje peale saada läbi selle, et DISC analüüs mõõdab ära, et kas Sulle tuleb loomulikumalt kasv ja mugavustsooni laiendamine või tuleb Sulle loomulikumalt taastumine ja mugavustsoonis puhkamine.

Vastavalt sellele saad teadlikumalt läheneda neile mõlemale ja mõista, et miks üks või teine tundub Sulle rohkem või vähem õige.


Lisaks laiemale pildile annab DISCi analüüs iga kvadrandi kaupa Sulle vastuse selle kohta, et kuidas Su teadlik teadvus ja alateadvus omavahel läbi saavad - ehk siis millises kvadrandis on nad enamvähem ühel nõul ja millises kvadrandis nad kaklevad.


Kaklemine tähendab seda, et teadlik teadvus tirib täiega ühes suunas ja alateadvus täiega teises suunas kuni selleni välja, et sul on kohati raske iseendaga koos elada, sest räägid mingites teemades iseendale täiega vastu.


Sellest, kuidas panna oma teadlik teadvus ja alateadvus paremini koostööd tegema, tuleb juttu järgmises blogi-postituses >>> püsige lainel... :)


Küsimus:

Kas oled märganud, kuidas su teadlik teadvus ja alateadvus omavahel mingites teemades kaklevad?

Kuidas teadlik teadvus ütleb, et "aga see aitaks mul kasvada ja liikuda edasi järgmisele tasemele" ja alateadvus ütleb, et "jah, aga see on ikka NIIIIII ebamugav" ?


======================

ÜLESKUTSE :) Mul on ülimalt hea meel teatada, et olen üles seadnud eraldi DISCi FB lehe (https://www.facebook.com/DISC.Kaido.Kubri), kuhu alla kogun DISCi kohta väärtuslikku infot -- sinna on tulemas on nii ülejäänud blogipostitused, video-postitused ja kindlasti ka info selle kohta, kui peaks tulema mõni DISCiga seotud üritus või koolitus.

Oled lahkelt oodatud seda lehte jälgima! :)395 views0 comments

Comments


bottom of page