top of page
Search
  • Writer's pictureKaido Kubri

Maskide kasutamine ehk miks me ei julge ennast aktsepteerida sellisena nagu oleme?

Meie teadliku teadvuse/mõistuse (ingl. conscious mind) roll on aidata meil kasvada, laiendada olemasolevat alateadvuse mugavustsooni ja kirjutada sinna uusi ägedaid programme, mille järgi elada.

Teadliku teadvuse kohta oli juba üks täiesti eraldi postitus ka - sa võid tahta seda ka lugeda >>> https://www.eludisainer.com/post/sinu-teadlik-teadvus


Eraldi teema, millest tahtsin sellega seoses rääkida, on maskide kasutamine.


Nimelt alati kui hakkame midagi uut õppima, siis on mingi periood (õppimise 2. ja 3. faas, millest oli juttu siin >>> https://www.eludisainer.com/post/alateadvuse-ymber-kirjutamine), kus see uus viis ei ole meile veel loomulik, sest see ei ole veel kooskõlas olemasolevate alateadvuse programmidega.


Sellega seoses tundub uus käitumine meile endale võlts ja ebaloomulik ning paistab mingil määral ka teistele imelik ja harjumatu sinuga seoses.


Juhul kui tegemist on parasjagu teadlikult uue oskuse/ uskumuse/ harjumuse välja arendamisega läbi õppimise nelja faasi, siis on see OK ja normaalne osa protsessist.


Aga kui see võlts käitumine tuleneb sellest, et peita/ varjata/ kaitsta oma mingeid alateadlikke programme, et paista hetkel välja parem, tublim, õigem ilma tegeliku soovita ennast sisemiselt muuta, siis on tegemist maskiga.


Maske on väga erinevaid ja väga erinevatel põhjustel.

Nad võivad olla väga süütud ja lihtsad või nad võivad olla nii äärmuslikud, et elatakse sisuliselt topelt-elu - välja näidatakse ühte, aga tegelikult sisemiselt ja omapead ollakse täiesti teistsugune.


Kõige lihtsamalt öeldes kanname mingi kvadrandi maske siis kui arvame misiganes põhjusel, et see kvadrant on teistest parem või õigem ja sellevõrra püüame teadliku teadvuse abil võimendada selle kvadrandi järgi käitumist, kuigi meil alateadvuses tegelikult need programmid puuduvad.


Loe altpoolt erinevate maskide kohta ja küsi endalt, kas sa ka mõnda neist kasutad?


D-kvadrandi energiaga seotud maskid


Juhul kui peame D-kvadrandi energiat õigemaks, siis arvame, et peame olema asjalikumad, kiiremad, tublimad, konkreetsemad, kui me tegelikult ennast mugavalt tunneme (loe: kui meie alateadlikud programmid toetavad).


Tegelikult tahaks võibolla olla hoopis loomingulisem ja mängulisem (I-energia), rahulikum ja võtta aega harjumiseks (S-energia) või mõelda asju põhjalikumalt läbi (C-energia) selle asemel et kiirustada eesmärgi poole unustades seejuures kõik muu.


Sellel hetkel teeme näo, et saame asjadega hakkama ja saame neist aru ja teame mida teeme, kui tegelikult kasvab meie sees hirm ja segadus ja pole aimugi, et mida tegelikult tegema peaks.

I-kvadrandi energiaga seotud maskid


Juhul kui peame I-kvadrandi energiat õigemaks, siis arvame, et peame olema sõbralikumad, rõõmsamad, kiiremad, jutukamad, loovamad, kui me tegelikult ennast mugavalt tunneme (loe: kui meie alateadlikud programmid toetavad).


Tegelikult tahaks võibolla olla hoopis konkreetsem ja sihikindlam (D-energia), rahulikum ja võtta aega harjumiseks (S-energia) või mõelda asju põhjalikumalt läbi (C-energia) selle asemel et kiirustada ja hüpata ühelt teemalt teisele.


Sellel hetkel teeme näo, et meile täiega meeldivad inimesed ja meile meeldib see kaos, mis meie ümber on ja saame kõigi erinevate asjadega hakkama, kui tegelikult kasvab meie sees ülekoormatuse ja väsimuse tunne ja tahaks hoopis võtta aega maha, minna inimestest eemale ja olla omaette mõnda aega ning luua selgust ja rahu.


S-kvadrandi energiaga seotud maskid


Juhul kui peame S-kvadrandi energiat õigemaks, siis arvame, et peame olema hoolivamad, arvestavamad, rahulikumad, mõistvamad ja leplikumad, kui me tegelikult ennast mugavalt tunneme (loe: kui meie alateadlikud programmid toetavad).


Tegelikult tahaks võibolla olla hoopis konkreetsem ja sihikindlam (D-energia), kiirem ja mängulisem (I-energia) või asjalikum ja süsteemsem (C-energia) selle asemel et püüda kõigiga kogu aeg arvestada ja sellevõrra oma asju tagaplaanile jättes.


Sellel hetkel teeme näo, et oleme kõigega rahul, kõik on hästi ja saame kõigega hakkama, sest me ei taha teisi häirida, aga tegelikult kasvab meie sees kärsitus; vajadus tegeleda ka oma asjadega, mitte ainult aidata teisi; soov avaldada ka oma arvamust, mitte püüda lõputult teha nii nagu teised ütlevad.


C-kvadrandi energiaga seotud maskid


Juhul kui peame C-kvadrandi energiat õigemaks, siis arvame, et peame olema põhjalikumad, süsteemsemad, loogilisemad, kohusetundlikumad, kui me tegelikult ennast mugavalt tunneme (loe: kui meie alateadlikud programmid toetavad).


Tegelikult tahaks võibolla olla hoopis konkreetsem ja sihikindlam (D-energia), kiirem ja mängulisem (I-energia) või rahulikum ja võtta aega olukorraga harjumiseks (S-energia) selle asemel et detailidesse ja analüüsidesse ennast ära kaotada.


Sellel hetkel teeme näo, et oleme hästi tublid, et me võtame aega kõige põhjalikult läbi mõtlemiseks ja teame täpselt mida ja miks peaksime tegema, kui tegelikult teame, et me keerutame lihtsalt teoreetilisi mõttekäike, tegutseme palju vähem kui tegelikult võiks tegutseda ning kõige selle juures üritame targad välja näha norides inimeste kallal, kes tegelikult tegutsevad.


Mida nende maskidega siis peale hakata?

Üks suuremaid põhjuseid maskide kandmiseks on see, et arvame, et väline keskkond (meie lähedased, töökaaslased, ülemus, sõbrad) eeldab meilt teatavat käitumist ja kui me nii ei käitu, siis ei kiideta meid heaks ja vaadatakse viltu ning see sõidab sisse meie kuuluvus-vajadusele olla osa sellest kooslusest.


Tegelikult on vaja esimese asjana teistest lahti lasta ja olla aus iseendaga, sest me oleme parim võimalik osa misiganes kooslusest siis, kui julgeme elada oma tões ja näidata ennast ausalt ümbritsevatele inimestele nii nagu oleme.


Teiseks - kui sa näed, et sul on mingis teemas (suhted, töö, raha, sõbrad, toitumine, kehakaal, trenn jm) mingi mask, kus sa näed, et sul on mingid alateadlikud programmid (uskumused+harjumused), mille üle sa tunned võibolla natuke häbi või vähemalt ei ole väga uhke, siis tea, et sa ei ole ainuke!


Meil kõigil on alateadlikke programme, mis ei ole nii ilusad ja säravad kui me tahaks, et nad oleks.

Ehk siis kõik OK, hinga rahulikult, sa ei ole üldse nii imelik ja teistmoodi kui sa võibolla mõnikord arvata tahaksid :)


Samamoodi nagu meil kõigil on selliseid mitte-nii-toredaid alateadlikke programme, on meid kõiki suuresti programmeeritud ka neid programme ehk oma tajutavaid "vigu" varjama.


See tuleb sellest, kuidas praegune koolisüsteem on (praegu veel) üles ehitatud - nimelt juhitakse vigadele tähelepanu ja nende eest sai karistada energeetiliselt oluliselt tugevamalt kui õigesti tehtud asjade eest kiita - sellevõrra salvestus kehasse hirm vigade tegemise ees.


Teades seda, võid nüüd endalt küsida, et kas tegelikult on ka selle mitte nii särava alateadvuse programmi puhul tegemist millegi nii halvaga, et seda peab varjama?


No ja mis siis kui sa ei ole nii konkreetne ja enesekindel kui mõni teine?

Ja mis siis kui sa ei oska olla nii loominguline ja kiire ja mänguline kui su sõber?

Ja mis siis kui sa ei ole nii hooliv ja rahulik ja hea kuulaja kui su vanaema võibolla oli?

Ja mis siis kui sulle ei meeldi detailid ja sa ei viitsi asjadesse põhjalikult asjadesse süveneda?


Mis siis kui see kõik on tegelikult OK?

Mis siis kui sul tegelikult ei ole vaja maske, et ennast näidata millegi muuna kui see, kes sa oled?

Mis siis kui sa oled täiuslik täpselt sellisena nagu sa oled?


Võin sulle saladuskatte all öelda järgmise DISCi paradoksi - seni kuni sa teed midagi endas valeks, siis sa ei taha sellega tegeleda ja sellega takistad endal ka midagi uut õppida või olemasolevat muuta.


Sellest hetkest kui hakkad ennast tervikuna tõeliselt aktsepteerima (ja võibolla isegi armastama!) sellisena nagu oled ja lased lahti oma maskidest, siis avanevad sulle kõik uksed, et hakata õppima kõiki oskuseid juurde ja saada ligipääs kõigi DISCi kvadrantide energiatele.


Küsimus:

Vaata otsa oma erinevatele elu rollidele ja küsi endalt, kas lubad selles rollis olla selline nagu oled või kannad mingit maski?

Juhul kui kannad maski, siis millist ja miks?


======================

ÜLESKUTSE :) Mul on ülimalt hea meel teatada, et olen üles seadnud eraldi DISCi FB lehe (https://www.facebook.com/DISC.Kaido.Kubri), kuhu alla kogun DISCi kohta väärtuslikku infot -- sinna on tulemas on nii ülejäänud blogipostitused, video-postitused ja kindlasti ka info selle kohta, kui peaks tulema mõni DISCiga seotud üritus või koolitus.

Oled lahkelt oodatud seda lehte jälgima! :)403 views0 comments

Comments


bottom of page